Zabawki do kąpieli dla 2 latka

Zdarza się, że dzieci nie przepadają za kąpielami, a na samą myśl o wanience pewnej wody czy myciu głowy zanoszą się płaczem. Na szczęście nie ma na świecie malucha, który nie uwielbiałby zabawy, a rodzice mają wiele możliwości do połączenia tych dwóch czynności. Wachlarz zabawek do kąpieli dostępnych w sklepach jest teraz niezwykle obszerny i zróżnicowany, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie coś, co pozwoli z codziennej toalety uczynić przyjemny rytuał.

 

Jakie zabawki są odpowiednie dla dziecka w wieku dwóch lat? Poniżej przegląd różnych propozycji.

 

Puzzle piankowe 

Zabawka niezwykle rozwijająca kreatywność u najmłodszych. Puzzle pod wpływem wody w prosty sposób przyklejają się do powierzchni wanny. Do wyboru mamy całą gamę przeróżnych wzorów m.in. zwierzątka, pojazdy, roślinki, przez co łatwo znajdziemy zestaw który zainteresuje nasze dziecko. Dzięki dostępnym w sprzedaży puzzlom w kształcie literek czy cyferek możemy powoli, przez zabawę, oswajać nasze dziecko z wyglądem poszczególnych znaków alfabetycznych i matematycznych.

 

Przyssawki w kształcie meduz

Można je przymocować do wanny, ścian, a nawet jedną do drugiej. Dziecko świetnie się bawi wymyślając i układając coraz to nowe figury i kształty. Dodatkowy plus zabawki stanowi to, że jest bardzo prosta w czyszczeniu.

 

Kredki do wanny

Malowanie w wodzie, które dawniej mogło wydawać się wielką abstrakcją, dzisiaj stanowi absolutny hit wśród zabawek kąpielowych. Produkt bez problemów zmywa się z kafelek oraz wanny. Większość producentów oferuje kredki w wielu intensywnych barwach, które nie zmieniają natężenia pod wpływem wody. Należy zaznaczyć, że dzięki kredkom dwulatek ma szanse rozwinąć nie tylko wyobraźnię, ale również zdolności manualne rączek. Występują w wariancie antyalergicznym.

 

Nakręcane zabawki do kąpieli

Kolejny pomysł na przeniesienie dziecka w całkiem inny świat, dzięki nakręcanym żabkom, misiom, statkom, czy rybkom. Po nakręceniu zabawki zaczynają samodzielnie pływać, rozbawiając maluszka.

 

Gumowe kaczuszki

Czyli czas na niezastąpioną klasykę. Zabawka, która jednoznacznie kojarzy się z kąpielami. Dzieci wciąż są zachwycone ich przesłodkim wyglądem. Możemy znaleźć opcję z piszczałką lub bez.

zabawki dla dwólatka do mycia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *