Drewniane zabawki edukacyjne

Zabawki drewniane stają się w ostatnich czasach coraz bardziej popularne. Nie bez przyczyny! Mają zdecydowanie więcej zalet, niż te plastikowe, pod którymi uginają się sklepowe półki. Prosta forma, niebywała wytrzymałość i naturalny materiał całkowicie bezpieczny dla zdrowia dziecka to podstawowe atuty zabawek z drewna. Co jeszcze je wyróżnia? O tym poniżej.

 

Pokocha je każde dziecko!

Wszystkie maluchy uwielbiają się bawić i wcale nie potrzebują do tego wyszukanych zabawek, które tańczą, śpiewają i migoczą tysiącem barw. I w tym przypadku okazuje się, że proste rozwiązania są najlepsze! Zabawki wykonane z najwyższej jakości drewna mają wygładzone krawędzie i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia naszych pociech. Do tego mają piękne kolory, które uzyskuje się dzięki zastosowaniu ekologicznych, nietoksycznych farb. Różnorodne kształty i solidne wykonanie sprawiają, że będą służyć dzieciom przez wiele pokoleń!

Co wybrać?

Wybór drewnianych zabawek jest ogromny! Producenci oferują nam zabawki edukacyjne w formie logicznych układanek i gier, które oddziaływają na wyobraźnię maluchów, rozwijają kreatywności i wzbudzają szereg różnorodnych emocji! Niektóre zestawy będą pomocne w nauce czytania i liczenia.  Dla młodszych dzieci są dostępne drewniane figurki, samochody, kolejki i zwierzaki. Starszym z pewnością do gustu przypadną drewniane puzzle oraz klocki, dzięki którym można rozwijać zmysł analityczny i ćwiczyć zręczność. Dziewczynki ucieszą się z drewnianego domku dla lalek w pełni wyposażonego w miniaturowe mebelki. Chłopów ucieszy drewniany stolik małego majsterkowicza.

Drewniane zabawki edukacyjne

Wśród zabawek drewnianych warto zwrócić szczególną uwagę na jedną grupę, a mianowicie te edukacyjne, które oprócz dobrej zabawy gwarantują prawidłowy rozwój dziecka. Każdy maluch będzie zachwycony możliwością własnoręcznego połączenia w całość prostej drewnianej zabawki w bajecznych kolorach! Starsze dzieci szybko odkryją jak wiele możliwości daje prosty zestaw drewnianych klocków, z których można zbudować wszystko! Drewniane zabawki mają jeszcze jedną ogromną zaletę: skupiają uwagę dziecka na składaniu, rozkręcaniu i skręcaniu poszczególnych elementów. Ćwiczą koncentrację od najmłodszych lat! Dodatkowo wspierają rozwój manualny.

klocki drewniane

Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej zabawki dla swojej pociechy, zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom! Oryginalne, drewniane klocki lub puzzle to zawsze trafiony prezent. Wybierając drewniane zabawki dbasz o rozwój swojego dziecka, a przy okazji także o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *